× Doprava zdarma do Zásilkovny k objednávce nad 1999,-. Dárek ke každému nákupu.
Zveřejněno: 17. 07. 2024 04:00
Není mytí jako mytí:
 
Desatero správného mytí vlasů
 
 
 

Teď si asi říkáte, že o mytí vlasů vás rozhodně nikdo nemůže poučovat. To přeci zvládne úplně každý. Zvládne! Ale když dva dělají totéž, není to totéž. Každý si vlasy zvládne umýt, ale ne každý to zvládne správně. Kam aplikujete šampon? Jak dlouho vymýváte kondicionér? Omýváte studenou nebo teplou? Znejistili jsme vás? Tak si přečtěte našich 10 tipů, zajímavostí a pro někoho zcela nových informací.
 

1. Každý den není potřeba

Naše pokožka přílišným mytím přichází o prospěšnou mastnotu. Každá mastnota není nežádoucí, zde se jedná o přirozené oleje, díky kterým naše pokožka není vysušená. Je to individuální, doporučuje se však vlasy mýt cca 3x do týdne. Makáte-li denně na postavě v posilovně a říkáte si:  "To si ty vlasy prostě musím umýt", tak mrkněte na článek, jak na vlasy po cvičení - ZDE.
 

2. Počkejte si

Než dáte povel šampónu do akce, oplachujte vlasy alespoň 1 minutu. Proč? Vlasy se lépe provlhčí a připraví na následnou péči.
 

3. Šampon ke kořínkům

Teď si možná klepete na čelo, že "jakože cože?". Ano, šampon stačí vmasírovat u kořínků a poté jen jemně stáhnout přes délky po konečky a zbytečně už vlasy "nešmudlat". Vyvarujte se vmasírování šamponu nehty, aplikujte jej šetrně polštářky prstů, abyste nepodráždili pokožku. 
 

4. Kondicionér a maska pouze do délek

U kořínků už nám to zabral šampon, takže kondicionér nebo maska přijde do délek. Je to z důvodu zplihlosti a mastnoty. Pokud bychom kondicionér aplikovali ke kořínkům, nikdy nedocílíme pěkné foukané. Vlasy to zatíží, zplihnou a dost možná také zmastí. No, nic pěkného.
 

5. Šampon 2x

Plýtvání neplýtvání, je to potřeba. Při 1. mytí šampon smyje nečistoty z povrchu vlasu a teprve při 2. mytí jsou vlasy doopravdy čisté. Také si můžete všimnout, že při 1. šamponování šampon tolik nepění. Je to z důvodu, že bojuje s mastnotou. Při 2. šamponování již stačí méně šamponu a uvidíte rozhodně větší pěnivost. 
 

6. Vyplachovat

Opět si klepete na čelo? Opět je na místě, že "jakože cože?". Ano, každý ví, že si musí šampon i kondicionér vypláchnout. Ale pozor! Málokdo to udělá opravdu důsledně. Nepsané pravidlo je takové, že v momentě, kdy si myslíte, že je kondicionér vymytý, tak ještě 2 minutky vyplachujte.
 

7. Vlažná se hlásí o slovo

Tak jaká ta teplota je nejlepší? Studená ano, ale až jako závěrečné opláchnutí vlasů pro zacelení a dodání lesku. Studená nedokáže pořádně vlasy umýt. Příliš teplá je zase může poškodit. Idélní je tedy něco mezi tím.
 

8. Pročešte s kondicionérem

Víme, jak se zabavit v době působení kondicionéru! Mezitím, co necháváte působit kondicionér nebo masku, pročešte vlasy. Předejdete tak nepříjemnému zacuchání po vysušení ručníkem. Ve sprše doporučujeme pročesávat s kartáči Tangle Teezer, Ikoo nebo Air Motion. Při fénování pak zkuste kartáče GHD.
 

9. Nedrhnout ručníkem

Pořáděé podrbat nahoře, za uchem, za druhým uchem a na finiš pořádně zašmudláme konce. NE! Takovýmto drhnutím ručníkem porušujete povrch vlasu a vlas se tím ničí. Vlasy pouze obalte do ručníku, který nasaje vodu a je to. Nefoukejte však vlasy anižbyste jej zabalili do ručníku. Pokud začnete fénovat příliš mokré vlasy, doslova je uvaříte. Voda v nich se začne vařit a vy máte zavařeno na pěkný malér.
 

10. "Safety first"

Závěrečná rada se týká termoochrany. Před foukáním vlasům dodejte pořádnou dávku termoochrany, která je ochrání před působením tepla, dodá jim výživu a v neposlední řadě usnadní úpravu. Základem je také kvalitní fén nebo vlasová žehlička. Doporučujeme tohoto super rychlého šikulu od Bio Ionic, který vysušuje a zároveň hydratuje. Čestný skautský!

 

Produkty související s týmto příspevkem

Bio Ionic PowerLight Pro Dryer Black

Bio Ionic PowerLight Pro Dryer Black

Lehký a výkoný fén na vlasy

-24%

4 990 Kč
3 789 Kč


Bio Ionic GoldPro Speed Dryer

Bio Ionic GoldPro Speed Dryer

Fén na vlasy

-34%

4 500 Kč
2 990 Kč


Související příspěvky

Komentáře

Napište komentář

Vyplněním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.